Začátkem roku 2016 převzala od firmy Polymer Kunststoff GmbH výrobu Německých stříšek společnost Schulte Home GmbH & Co. KG, ale přesto má hodně lidí v podvědomí slovo Polymer. Někteří prodejci stále prodávají vchodové stříšky pod názvem Polymer, ale pozor. Není to ani název krytiny, jak se může někdo domnívat. A už ne ani výrobce.

Nejprodávanější vchodové stříšky a přístřešky nad dveře mají pouze 3 možnosti krytin, které mají potom samozřejmě různé možnosti barevných variant.

PLEXI – PLEXISKLO – AKRYLÁT – PLNÝ POLYKARBONÁT
Nejprodávanější pro vchodové stříšky. Vypadá jako sklo, nejčastěji prodávané čiré, saténové, bronz.

polykarnonát pro stříšku krytina pro strisku nad vchod

Na internetu nejhledanější slovo „stříška Polymer Lightline“
Bývá v tl. 3mm, 4mm i 6mm.
Proč mají některé vchodové stříšky tlustší krytinu akrylát?
Například stříška Lightline XL, která má vyložení od domu 1420mm potřebuje silnější materiál pro lepší odolnost např. kvůli sněhovému zatížení.

KOMŮRKOVÝ POLYKARBONÁT – MAKROLON – DUTINKOVÉ DESKY
Nejčastější u obloukových stříšek a větších zastřešení. V desce najdete komůrky dutinky. Nejčastěji prodávané čiré, bronz.

KOMURKOVY POLYKARBONAT PRO STRISKU KRYTINA VCHODOVE MARKÍZI

Na internetu najdete pod označením komůrkový nebo dutinkový polykarbonát případně komůrkový nebo dutinkový akrylát. Používá se na zastřešení balkonů, zimních zahrad, přístřešků na auto apod.

SKLO BEZPEČNOSTNÍ
V posledních letech dost žádané pro zastřešení vchodů.  Pouze pro rovné stříšky a rovná zastřešení.

 sklo na stříšku  sklo na stříšku vchodovou

Pro skleněné stříšky s táhly nebo skleněné stříšky s rameny, konzolemi. Barevné varianty  - nejčastější čirá, satén, bronz a jakákoliv barva RAL. Standartní a nejprodávanější varianta u vchodových stříšek je vyložení 100cm, sklo bezpečnostní tvrzené o síle 10mm.
Při větším vyložení doporučujeme sklo silnější 12mm-16mm.
Pro veřejné budovy doporučujeme za příplatek sklo lepené, v případě rozbití sklo zůstává nalepené na folii, a nemůže dat dojít k poranění od padajících střepů.